Dlaczego piana pur?

Jest wiele powodów, dlaczego taki wybór jest słuszny.

Pianka najlepsza izolacja cieplna latem i zimą.

Oznacza to, że korzyści są niezależnie od pory roku. Sposób wykonania ocieplenia pianką poliuretanową pozwala na uzyskanie jednolitej powłoki, bez mostków termicznych, idealnie wypełniającą wszystkie, nawet te trudno dostępne zakamarki. Takiego wypełnienia nie uzyskamy przy zastosowaniu tradycyjnych metod ocieplenia. Pianka poliuretanowa tworzy barierę, która pozwala na zatrzymanie podczas zimy ciepłego powietrza na dłuższy czas (ciepły dom - zimą), natomiast podczas lata warstwa piany PUR zatrzymuje chłodne powietrze w domu, nie pozwalając na nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń podczas upałów (chłodny dom – latem). Dzięki tej właściwości pianki PUR oszczędzamy wiele pieniędzy – obniżenie wydatków na ogrzewanie naszego domu może sięgnąć nawet 40%. Pomyśl w jaki przyjemny sposób mógłbyś wydać zaoszczędzone te pieniądze?

Pianka najlepsza izolacja akustyczna.

Pianka najlepiej wycisza spośród wszystkich dostępnych metod ocieplenia na rynku. Idealne rozłożenie i wypełnienie warstwy pianki PUR izoluje wnętrze akustycznie tak samo jak cieplenie. Zapewnione jest to dzięki strukturze maleńkich komórek, które doskonale rozpraszają fale. Co to oznacza? Hałasy nie wychodzą i nie wchodzą do naszego domu.

Pianka najlepszym rozwiązaniem dla alergików.

Pianka chroni domowników przed niebezpiecznym działaniem toksyn produkowanych przez grzyby i bakterię. Skoro pianka nie przepuszcza wilgoci drobnoustroje nie mają korzystnych warunków do rozwoju, czyli chronimy nasze zdrowie. Podsumowując brak wilgoci równa się brak pleśni i bakterii. Pianka PUR jest materiałem nie przepuszczającym drobin kurzu. Pianka w porównaniu do wełny mineralnej jest materiałem niepylącym. Piana PUR jest niebezpieczna podczas aplikacji, stąd ubranie i maski ochronne montażysty. Wciągu kilku sekund pianka rozrasta się, wypełniając każdą szczelinę i utwardza się tworząc jednorodną warstwę przylegającą do podłoża. Po około dobie staje się materiałem całkowicie bezpiecznym dla zdrowie, natomiast wełna mineralna pyli przez cały okres użytkowania. Zastosowanie pianki poliuretanowej równa się zdrowe, suche i czyste powietrze w naszym domu.

Pianka najszybsze ocieplenie.

Aplikacja piany trwa zazwyczaj jeden dzień. W porównaniu do innych metod jest to najszybsza metoda ocieplenia. Tuż po aplikacji warstwę piany PUR można zabudowywać. Krótki czas realizacji pozwala nam zaoszczędzić czas. Aplikacje wykonuje się przy użyciu nowoczesnego agregatu, natrysk przebiega szybko i sprawnie. Jednego dnia możemy wykonać do 200 m2 warstwy termoizolacyjnej pianką poliuretanową.

Pianka na lata.

Pianka nie zmienia swoich właściwości przez długie lata. Jest izolacją najbardziej korzystną patrząc przyszłościowo. Warstwa izolacji nie wymaga poprawek. RAZ inwestujesz, a doskonałą izolacją przynoszącą materialne korzyści cieszysz się przez długie lata (kilkadziesiąt lat).

Oszczędność do 40% kosztów ogrzewania.

Pomimo tego, że pianka poliuretanowa jest droższa niż wełna jednak w perspektywie kilku lat inwestycja zwróci się, co będzie głównie widoczne na rachunkach za ogrzewania. Koszty ogrzewania mogą obniżyć się na do 40 % w porównaniu z tradycyjnymi metodami ocieplenia. Jest to bardzo ważny fakt zważywszy na niezmienność zamontowanej warstwy pianki poliuretanowej. Pianka nie zmieni swoich właściwości nawet przez kilkadziesiąt lat, nie będzie wymagać żadnych poprawek, a jej właściwości termoizolacyjne będą służyć nam na długie lata ciepłem w zimie a w lecie przyjemnym chłodem. Aplikacja natryskowa pianki pozwala na eliminacje wszelkich nieszczelności, które pojawiają się przy zastosowaniu metod tradycyjnych. Powstanie jednolitej, ciągłej i szczelnie przylegającej do konstrukcji warstwy pozwala zatrzymać ciepłe powietrze w domu. W rezultacie mniejszych strat ciepła rosną nasze oszczędności na ogrzewaniu budynku. Oszczędności te można już zauważyć po pierwszym sezonie grzewczym.

Pianka niezmienna.

Oznacza to, że pianka poliuretanowa w porównaniu do pozostałych metod ocieplenia nie zmienia swoich właściwości wraz z upływem czasu. Pianka nie siada, nie utlenia się, nie zmienia swoich właściwości termoizolacyjnych.

Pianka najlepsza ochrona przed gryzoniami

Stosując piankę poliuretanową jako materiał izolacyjny mamy pewność, że gryzonie (kuny, myszy) nie zadomowią się na poddaszu. Gryzonie upodobały sobie wełnę, gdyż jest dla nich materiałem przynoszącym im wiele korzyści. Jednym z nich najbardziej przemawiającym do naszej wyobraźni jest to że, kuna przechodząc przez korytarze wydrążone w warstwie ocieplenia wełną pozostawia za sobą wszelkie drobnoustroje i zanieczyszczenia, które były zgromadzone na jej sierści. Innymi słowy mówiąc kuna dzięki wełnie wyczesuje ze swojej z sierści drobnoustroje, które zagnieżdżają się na poddaszu. Pianka poliuretanowa mówiąc kolokwialnie „nie smakuje” kunie oraz nie oczyszcza sierści zwierzęcia przez, co staje się dla gryzonia środowiskiem nie atrakcyjnym do zasiedlenia. Ocieplenie pianką poliuretanową równa się NIE dla „dzikich lokatorów”.

Pianka lekki materiał izolacyjny

Pianka poliuretanowa jest materiałem wyjątkowo lekkim, dużo lżejszym w porównaniu do wełny mineralnej, dzięki czemu nie obciąża nadmiernie konstrukcji dachowej.

Pianka materiał samogasnący

Pianka poliuretanowa jest materiałem niezapalnym i samogasnącym, oznacz to, że po zniknięciu źródła ognia płomień powstały na jej powierzchni gaśnie. Ubytek na warstwie poliuretanowej jest widoczny tylko w miejscu, gdzie został bezpośrednio przyłożony płomień. Innymi słowy pianka PUR nie rozprzestrzenia płomienia. Palność pianki zależy od jej typu. W naszej ofercie posiadamy pianki o różnej klasie palności.

Pianka a drewno/metal

 Zastosowanie pianki poliuretanowej na powierzchnie stalowe zabezpiecza powierzchnie konstrukcji przed korozją. Natrysk na konstrukcje stalowe wykonuje się pianką zamknięto komórkową, która nie absorbuje wilgoci, tworząc szczelną barierę przed skraplaniem. Natomiast w przypadku drewna warstwa piany poliuretanowej zabezpiecza drewno przed butwieniem oraz gniciem. Pianka otwarto komórkowa   jest materiałem oddychającym, dlatego idealnie nadaje się do stosowania na konstrukcje drewniane. Pianka otwarto komórkowa charakteryzuje się wyższym stopniem wymiany gazów, stąd też wynikają różnice w zastosowaniu obu tych typów pianek na odmiennych powierzchniach. Piankę otwarto komórkową stosuje się do ocieplenia poddasz, stropodachów oraz ścian budynków drewnianych, natomiast piankę zamknięto komórkową stosuje się do ocieplenia blaszanych hali produkcyjnych czy blaszaków bezpośrednio na blachę, do ocieplenia posadzek czy fundamentów.

Chcesz oszczędzać na ogrzewaniu?

Napisz do nas! Odpiszemy, tak szybko jak to możliwe.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zadzwoń