Ile zaoszczędzisz na ogrzewaniu, ocieplając dom?

17 lip 2020Branżowe

Wiele budynków i domów w Polsce zostało wzniesione w latach, kiedy tanie materiały nie posiadały zbyt dobrych właściwości izolacyjnych. O ile w dzisiejszych czasach, nawet tanie materiały budowlane oferują wysokie standardy w dziedzinie izolacji termicznej, dawniej tak nie było. Dziś z pomocą przychodzą rozwiązania, różnego rodzaju. Tradycyjne w postaci styropianu czy wełny oraz bardziej nowatorskie, czyli różnego rodzaju piany poliuretanowe.

Ile tak naprawdę możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu ocieplając dom? Największe oszczędności to termoizolacja ścian. Ponieważ najwięcej ciepła z budynku ucieka właśnie tą drogą, w tym wypadku można zaoszczędzić od 20% aż do 35% na kosztach ogrzewania. Drugim elementem jest dach i tutaj możesz zaoszczędzić około 10 – 20 %. Jeżeli posiadasz poddasze nieużytkowe to  dzięki ociepleniu stropu możesz zyskać od 7 – 10%. Ostatnim miejscem na oszczędności są ściany fundamentowe i piwniczne, co daje nam od 5 – 10%.

Powyższe wartości są szacunkowe, ponieważ na oszczędności związane z termoizolacją domu składa się wiele czynników. Materiały i technologia jakie zostały zastosowane przy budowie, jakość i rodzaj okien oraz drzwi, a także fakt czy dane pomieszczenie jak poddasze lub piwnica jest ogrzewane. Jednak biorąc po uwagę wszystkie zawarte w naszym artykule informacje i przyjmując minimalne wartości, to możemy zaoszczędzić ponad 40% na kosztach ogrzewania, wykonując odpowiednią termoizolację naszego domu.

Poli-ocieplenia zapewnia wysokie standardy przeprowadzania procesu termoizolacji z wykorzystaniem najnowszych technologii jak piana poliuretanowa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Poniżej galeria killu z naszych realizacji, ocieplenie ścian, dachu, stropu oraz fundamentu.

Wycena Gratis!

Chcesz się dowiedzieć ile może kosztować termoizolacja Twojego domu?

Więcej artykułów z tej kategorii

Zadzwoń