Zalety i wady ocieplenia pianą Purios

17 lut 2021Branżowe

Ocieplenie nieruchomości, na etapie budowy to w dzisiejszych czasach już właściwie standard. Na chwilę obecną znanymi metodami izolacji termicznej są ocieplenia styropianem, wełną oraz zdobywające coraz większą popularność ocieplenie metodą natryskową. Dlatego dziś przedstawiamy zalety i wady ocieplenia pianą Purios.

Zawsze obawiamy się tego co nowe, ponieważ jest to mniej znane niż metody stosowane od lat. Poniżej wymieniamy najważniejsze cechy ocieplenia natryskowego.

 

Zalety

 

Omawiana metoda termoizolacji niewątpliwie posiada bardzo dużo zalet, do których należą bardzo dobra izolacja akustyczna, niewielka waga, odporność na grzyby i bakterie, możliwość stosowania, teoretycznie na każdej powierzchni oraz brak zmiany objętości, degradacji z czasem. Zatem przyjrzyjmy się tym najbardziej interesującym.

Wysokie parametry termoizolacyjne – tanie ogrzewanie

Jedną z najważniejszych zalet ocieplenia pianką Purios jest fakt posiadania wysokich właściwości termoizolujących, które są wyższe od innych dostępnych materiałów na rynku. Jest to główną przyczyną tak dobrych opinii, zarówno wśród użytkowników jak i wykonawców. Dzięki dokładnemu wypełnieniu nawet najbardziej niedostępnych miejsc, ta technologia, pozwala na całkowitą likwidację mostków termicznych. Bezpośrednią konsekwencją takiego rozwiązania jest brak mieszania się powietrza ciepłego z zimnym. To pozwoli na o wiele mniejsze rachunki za ogrzewanie czy klimatyzację, ponieważ urządzenia zapewniające zadaną temperaturę będą działać na stałym poziomie.

Paro-przepuszczalność

Struktura piany poliuretanowej pozwala na przepuszczanie pary wodnej, a sama jej nie gromadzi. Paro-przepuszczalność pozwala na oddychanie powierzchni, na której znajduje się pianka, a dzięki braku mostków termicznych nie gromadzi się nigdzie wilgoć (w następstwie skraplanie się pary), co może zachodzić w przypadku ocieplenia styropianem czy też wełną. Takie rozwiązanie likwiduje możliwość rozwoju grzyba lub pleśni w niewidocznych miejscach, które po latach mogłoby skutkować koniecznością wymiany izolacji. Dowodem na tę zaletę może być test przeprowadzony przez firmę Purinova oraz Dominika Strzelca (byłego prowadzącego program Usterka), który możesz zobaczyć na filmie poniżej.

Łatwość i szybkość montażu

Kolejną dużą zaletą ocieplenia natryskowego jest szybkość wykonania każdego zlecenia. Korzystanie z tej technologii nie wymaga dodatkowych elementów jak klej czy kołki montażowe, w przeciwieństwie do zastosowania tradycyjnych metod ocieplenia. Wystarczy natrysnąć preparat na powierzchni, a piana zwiększając swoją objętość wypełni każdy zakątek. po czym w kilka sekund utwardza się i zastyga. Czas wykonania natrysku powierzchni 200 m2 wynosi około 10 godzin. W ciągu jednego dnia roboczego możemy ocieplić poddasze domu jednorodzinnego o standardowych wymiarach, domek letniskowy (zaczynając od podłogi na dachu kończąc) lub dach hali magazynowej o powierzchni 250 m2.

 

Wady

 

Każde rozwiązanie termoizolacyjne ma swoje plusy i minusy, a skoro poznaliśmy już zalety pianki poliuretanowej Purios należy też przyjrzeć się jej pozornej, jedynej wadzie.

Cena

Do wykonania ocieplenia tą metodą potrzeba doświadczonej ekipy oraz specjalnej maszyny, jak również wysokiej klasy pianki poliuretanowej, w tym przypadku Purios. Zważywszy na powyższe elementy koszt ocieplenia jest wyższy w porównaniu do tradycyjnych metod, jednakże dzięki połączeniu wymienionych składowych można wykonać ocieplenie w trudno dostępnych miejscach w krótkim czasie, gdzie zastosowanie tradycyjnych metod jest niemożliwe. Ze względu na swoje właściwości, większość kosztu izolacji pianą pochłania sam materiał (około 70% całej kwoty termoizolacji). Jednak decydując się na ocieplenie pianą poliuretanową inwestujemy w trwałe ocieplenie, które będzie funkcjonować przez dziesiątki lat.

Cena ocieplenia pianką poliuretanową zależy od grubości zastosowanej warstwy oraz rodzaju materiału i waha się w przedziale od 40 zł za 1m2 przy grubości 10 cm, do 80 zł za 1m2 przy grubości 20 cm.

Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw oraz dokładając do tego 25-letnią gwarancję producenta na pianę Purios, należy odpowiedzieć na pytanie: czy warto zainwestować więcej i mieć absolutną pewność dobrze wydanych pieniędzy, a dzięki temu ograniczyć koszty ogrzewania?

Wycena gratis !

Szybkie, sprawne ocieplenie w przystępnej cenie.

Nie ryzykuj!

Dowiedz się o kosztach i czasie realizacji przed podjęciem współpracy.

Więcej artykułów z tej kategorii

Zadzwoń