Ocieplenie domu – dlaczego warto je wykonać i ile to kosztuje?

31 mar 2021Branżowe

Słaba jakość termoizolacji lub jej brak wpływa na duże straty ciepła, a co za tym idzie straty pieniędzy. W celu zapewnienia sobie lepszego komfortu życia oraz zadbania o rachunki za ogrzewanie, warto zadbać o odpowiednie ocieplenie domu.

 

Dlaczego warto wykonać ocieplenie domu?

 

Ocieplenie domu, zarówno nowego jak i starego, ma za zadanie ograniczyć lub wyeliminować utraty ciepła. Dobrze dobrany materiał izolacyjny zapewni komfort dla mieszkańców i minimalizację kosztów ogrzewania. Warto zdecydować się na materiały wysokiej jakości, w ten sposób unikniemy naprawy lub wymiany termoizolacji w przyszłości.

Brak termoizolacji lub jej niewłaściwe wykonanie może powodować utraty nawet do 40% energii potrzebnej do ogrzania wnętrza domu. Dobrym rozwiązaniem takiego problemu jest wybór metody ocieplenia, która dzięki swoim zaletom w najlepszym stopniu wyeliminuje straty.
Należy również pamiętać, że ocieplenie domu zapewnia lepszy komfort dla mieszkańców zarówno w zimie, zatrzymując ciepło wewnątrz, jak i w upalnym lecie izolując od wysokiej temperatury na zewnątrz.

 

Jakie części każdej nieruchomości powinny być ocieplone?

 

W przypadku nowo budowanego domu warto zadbać o kompleksową termoizolację całości. Na etapie budowy ocieplenie budynku będzie szybsze, tańsze i wygodniejsze, ponieważ można dokładnie zaplanować całą operację z uwzględnieniem najbardziej newralgicznych punktów.

Podejmując się ocieplenia już użytkowanej nieruchomości, warto przeprowadzić szczegółowy audyt energetyczny w celu uwzględnienia wszystkich czynników. Możliwe, że należy wymienić niektóre okna lub drzwi aby termoizolacja przyniosła odpowiednie efekty.

Wszystkie elementy budynku możemy ocieplić. Zaczynając od fundamentów, a kończąc na stropie, poddaszu czy dachu. Jednak najwięcej ciepła, aż do 40% ucieka przez ściany zewnętrzne i tutaj warto zacząć działania izolacyjne.

 

Jaka metoda izolacji najlepsza?

 

Obecnie popularne metody, na rynku budowlanym to różnego rodzaju wełna lub styropian. Jednak w ostatnich latach coraz większa ilość osób wybiera izolację wykonaną metodą natryskową, za pomocą piany poliuretanowej.

Piana Purios charakteryzuje się najniższym współczynnikiem przewodzenia ciepła. Dzięki tej metodzie proces ocieplenia domu może być wykonany 2 razy szybciej niż konkurencyjnymi metodami. Technologia natrysku pianki pozwala na całkowitą eliminację mostków cieplnych, co w połączeniu ze swoimi licznymi zaletami zwiększa oszczędności na ogrzewaniu nawet do 50%.

 

Ile kosztuje ocieplenie domu?

 

Koszt ocieplenia pianą purios zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od rodzaju zastosowanej pianki, otwartokomórkowej lub droższej zamkniętokomórkowej. Kolejnymi czynnikami są grubość zastosowanej warstwy czy też miejsce wykonania ocieplenia, jak ściany, strop lub dach. Cena termoizolacji waha się również w zależności od regionu zamieszkania. Natomiast biorąc pod uwagę kondycję ekonomiczną gospodarki w dzisiejszych czasach, sama cena materiału zmienia się cały czas. Dlatego ostateczna cena jest podawana indywidualnie dla każdego zlecenia.

 

Podsumowanie

 

Wykonanie ocieplenia domu lub innego budynku najlepiej powierzyć wyspecjalizowanej ekipie fachowców, która dobierze odpowiednią grubość natrysku oraz wybierze najlepszy rodzaj pianki. Natomiast dzięki zastosowaniu odpowiedniego sprzętu zapewni profesjonalną i bezproblemową obsługę, z gwarancją satysfakcji i oszczędności na ogrzewaniu.

Wycena gratis !

Szybkie, sprawne ocieplenie w przystępnej cenie.

Nie ryzykuj!

Dowiedz się o kosztach i czasie realizacji przed podjęciem współpracy.

Więcej artykułów z tej kategorii

Zadzwoń